Vyhlášení Nová Zelená úsporám

Nová zelená úsporám 2013 byla vyhlášena!  Zatím bude ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR rozděleno přes miliardu korun a další peníze přibudou.

Program Nová zelená úsporám 2013 je zaměřen na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů (čím nižší energetická náročnost budovy po realizaci opatření, tím vyšší podpora), výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností, efektivní využití zdrojů energie a na podporu přípravy a zajištění realizace opatření (např. podpora na zpracování odborného posudku, technického dozoru stavebníka a na provedení měření průvzdušnosti obálky budovy). Žadatelé mají navíc možnost získat speciální bonus 10 tisíc korun za kombinaci vybraných opatření.

Dotace Nová zelená úsporám se poskytuje především na  majitelům rodinných domů na opatření ke snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností, výměnu neekologických zdrojů tepla na vytápění a na instalaci solárních termických systémů.

Příjem žádostí v rámci 1. výzvy bude zahájen v srpnu 2013, první prostředky budou vyplaceny na podzim 2013.

Zde najdete přehlednou prezentaci Ministerstva životního prostředí.

Prezentace Nová zelená úsporám 2013

Nabízíme expertní služby a veškerý inženýrink pro získání dotaze Nová zelená úsporám. O našich službách se více dozvíte v sekce Energie v budovách – Nová zelená úsporám nebo přímo volejte 602 253 873.

Zavoláme Vám
Zanechte nám Vaše telefonní číslo a my se Vám zdarma ozveme.

Aktuality

27.05 Kontroly energetických štítků již probíhají! Podle informací z pražské pobočky Státní Energetické Inspekce již… Více
26.03 Nově spolupracujeme se společností Develop Tech a zahájili jsme práce na dodávce systému měření… Více
18.06 Nová zelená úsporám 2013 byla vyhlášena! Zatím bude ze zdrojů Státního fondu životního prostředí ČR… Více